Een single weekend waarbij fotografie centraal staat!
Heb jij zin om een weekend lang met fotografie bezig te zijn samen met gelijkgestemden en onder professionele begeleiding van een fotograaf?
Dan is dit fotoweekend voor singles echt een aanrader!
Hoe breng je dat mooie panoramauitzicht het beste in beeld? Wat is het beste standpunt? Hoe laat je de kleuren spreken in je foto en hoe stel je dat in op je camera?
Een professioneel fotograaf gaat je alle basisbeginselen van fotografie leren. Denk hierbij aan het handmatig instellen van je camera, de juiste compositie,
scherpstellen op beweging en oefenen met diverse soorten fotografie.
Het is echt een praktijkgericht weekend, waarbij je na uitleg direct alles kunt oefenen. Op deze manier kun je direct het geleerde in praktijk brengen
en feedback ontvangen van de fotograaf. Uiteraard krijg je de uitleg ook mee als naslagwerk, zodat je ook daarna volop met fotografie aan de slag kunt.
Een basisworkshop fotografie in één weekend en uiteraard met een volledig verzorgd verblijf!
Een fotografieweekend voor singles
Weekend begeleid door een professioneel fotograaf
Inzicht in fotografie en je eigen camera beter leren gebruiken
Kleine groep met tijd voor persoonlijke begeleiding
Groepsaccommodatie in Burgh-Haamstede, vlakbij strand en duinen
Iedereen beschikt over een eigen kamer
All-inclusive reis (ontbijt, lunchpakket, diner, drankjes)
Ongedwongen sfeer, gezelligheid staat voorop
Verhouding mannen/vrouwen in balans (max 40%/60%)
Deelnemers gaven eerdere reizen naar Zeeland een gemiddelde beoordeling van 9,2
Single Weekend Fotografie
Datum: Vrijdag 25 maart – Maandag 28 maart 2022
Leeftijd: 40 – 65 jaar
Plaats: Burgh-Haamstede
Programma fotoweekend
Vrijdag kun je vanaf 18.00 uur terecht in de accommodatie. Na het kennismaken van de andere deelnemers gaan we samen aan tafel. Daarna zal fotograaf Michael het programma voor het weekend met jullie doornemen. Onderstaand een indicatie van wat je gaat leren en doen. Je krijgt hier theoretische uitleg over en gaat aansluitend direct oefenen in de praktijk. Een en ander kan uiteraard nog enigszins wijzigen, afhankelijk van het weer en de tijd.
- De belichtingsdriehoek (diafragma, sluitertijd, ISO-waarden)
- Handmatig instellen van de camera op de M-stand
- Witbalans en compositie
- Scherpstellen op beweging en op stilstaande onderwerpen
- Natuur- en landschapsfotografie
- Portretfotografie
- Fotografieopdrachten (iedereen gaat voor zichzelf oefenen met de opdrachten die door Michael gegeven zijn)
- Nabespreking van de fotografieopdrachten
- Tips over fotonabewerking
- Fotograferen tijdens zonsopkomst en zonsondergang (gouden en blauwe uurtje), dit alleen mits het weer het toelaat
Het grotendeel van de ochtend en middag ben je buiten op pad. ’s Avonds na het eten worden de fotografieopdrachten nabesproken (en eventueel nog even op pad als het weer geschikt is voor bijvoorbeeld een mooie zonsondergang).
Het ontbijt en diner wordt verzorgd door Funbreaks. Het lunchpakket kun je elke ochtend zelf samenstellen van het ontbijtbuffet. Drankjes staan voor je klaar in de koelkast, deze mag je tijdens het weekend gewoon zelf pakken.
Maandagochtend kun je eerst nog rustig ontbijten. We kunnen tot 10.00 uur in de accommodatie verblijven. Michael verzorgt aansluitend nog een fotografiewandeling van 10.00 uur – 13.00 uur, welke je later nog apart bij kunt boeken (€ 10,00 per persoon, min. 6 deelnemers).
Wat voor soort camera en accessoires heb je nodig?
Je hebt voor dit fotografieweekend een van onderstaande camera’s nodig:
- Spiegelreflexcamera
- Systeemcamera
- Hybridecamera
Deze camera’s zijn in de regel geschikt om de handmatige belichting van ISO, sluitertijd en diafragma in te stellen. Dit is meestal een draaiwieltje boven op de camera waar de M op staat.
Overige benodigdheden:
- Oplader van de accu van je camera
- Een of meerdere geheugenkaartjes
- Laptop om je foto’s op te zetten
- Eventueel extra lenzen
- Eventueel statief om je camera op te zetten
- Eventueel afstandsbediening of appje om je camera te bedienen
- Eventueel een fotobewerkingsprogramma
Wie is fotograaf Michael?
Dit weekend gaat Michael Basten van Michael Basten Fotografie met jullie op pad, een ervaren en enthousiast fotograaf. Hieronder stelt hij zichzelf alvast aan jullie voor:
Een beeld van mij als persoon
Als klein jongetje was ik altijd al creatief bezig. Dankzij fotograferen vond ik een totaal nieuwe manier om mijn creativiteit te uitten. Fotografie is mijn grote passie. Ik werk graag met mensen en vind het geweldig om van hen mooie ongedwongen foto’s te mogen maken.
Met ruim 20 jaar ervaring fotografeer en geef ik met veel plezier en passie fotolessen voor de beginnende en gevorderde fotograaf.
Een beeld van mij als fotograaf
Het fotograferen begon voor mij met het fotograferen van mijn honden Timo & Lana. Dit is inmiddels ruim 20 jaar geleden. Mede dankzij de spiegelreflexcamera had ik het gelijk te pakken. Ik was verliefd. Naast mijn baan in de logistiek, ben ik tal van fotografiecursussen en -opleidingen gaan volgen. Ik studeerde af aan de Fotovakschool in Boxtel en in 2008 ben ik voor mezelf begonnen als professioneel fotograaf.
Mijn specialisatie ligt, net als mijn hart, bij bruidsfotografie, portretfotografie én het fotograferen van de liefde. En die is gelukkig overal te vinden ;). Daarnaast verzorg ik ook bedrijfsreportages en uitvaartfotografie. Bovendien organiseer ik al 15 jaar diverse fotocursussen en -workshops voor de beginnende en gevorderde fotograaf.
Inclusief
Exclusief
Groepssamenstelling
54 47 46 54
59 41 61 44 59 40 47 62
Waar verblijven we?
Zeeland is bij uitstek geschikt voor een fotoreis door de diverse elementen als bos, duinen, mooie dorpjes, vuurtorens en natuurlijk het strand en de zee.
De groepsaccommodatie waar we verblijven ligt net buiten het bekende dorp Burgh-Haamstede op Schouwen-Duiveland (Zeeland). Het ligt op een recreatiepark wat een voormalige fruitgaard is, tegen de Zeepeduinen aan. Naar het strand is het lopend/fietsend een kleine 3 kilometer naar de dichtstbijzijnde strandopgang en met de auto maar een paar minuten rijden. Naar de rand van het natuurgebied de Zeepeduinen loop je vanuit de accommodatie in 5 minuten en vanaf hier kun je doorwandelen naar de Meeuweduinen/Boswachterij Haamstede/Kop van Schouwen.
Grote tuin met grasveld, picknicktafels, voetbalgoals en hockeygoals (met sticks)
Tafeltennistafel, badmintonset, groot mikado en Kubb-spel
Knusse woonkamer met veel banken en gezellige houtkachel
Binnen een voetbalspel en sjoelbak
Eetkamer met voldoende tafels en stoelen
Gratis Wifi
Iedereen verblijft in een eigen kamer. Dit is een tweepersoonkamer voor alleengebruik. De meeste kamers hebben een eigen badkamer. Bij een enkele kamer deel je de badkamer op de gang met een andere deelnemer (van hetzelfde geslacht).
Type kamers in de accommodatie
10x Eenpersoonskamer met eigen badkamer (tweepersoonskamer voor alleengebruik): ruime kamer met 2 eenpersoonsbedden van 80×200, kast met hang-en liggedeelte en een stoel. Eigen badkamer met wastafel, douche en toilet.
4x Eenpersoonskamer met gedeelde badkamer (tweepersoonskamer voor alleengebruik): ruime kamer met 2 eenpersoonsbedden van 80×200, een wastafel op de kamer en een stoel. Op de gang een aparte douche en een apart toilet. Deze deel je met 1 andere deelnemer van hetzelfde geslacht.
Vervoer en carpoolen
Vervoer naar de accommodatie is op eigen gelegenheid. Parkeren kan op het eigen terrein bij de accommodatie. Samen carpoolen is natuurlijk wel zo makkelijk én ook zeker zo gezellig. Ook met het openbaar vervoer kun je er prima komen. De dichtstbijzijnde bushalte ligt in Burgh-Haamstede (15 minuten lopen).
Iedereen ontvangt circa 2 weken voor vertrek een Funmail met uitgebreide informatie en de deelnemerslijst met de gegevens van de andere deelnemers. zodat je eventueel afspraken kunt maken. Ook wordt er een besloten groep aangemaakt op Facebook en een WhatsApp-groep waarin van tevoren (buiten andere voorpret natuurlijk) ook carpoolafspraken gemaakt kunnen worden.